TIBBİ BÖLÜMLERİMİZ

 

BESLENME VE DİYETETİK   

     
      Acil Servis
      Anestezi ve Reanimasyon
      Beslenme ve Diyetetik
      Check-Up
      Cildiye
      Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları
      Dahiliye
      Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon
      Genel Cerrahi
      Göz Hastalıkları
      Kadın Hastalıkları ve Doğum
      Kulak Burun Boğaz Hastalıkları
      Laboratuvar
      Nöroloji
      Ortopedi ve Travmatoloji
      Radyoloji
      Kardiyoloji
      Üroloji
 

Açlık Karşısında Dayanıklı Olmanın Yolları

» Açlık hissini duyar duymaz hemen bir şeyler atıştırmaya kalkmayın, bir bardak su ya da bir fincan şekersiz bitki çayı için ve on dakika bekleyin. Bu süre içinde, ortaya çıkan şiddetli açlığın önüne geçebilir, böylece açlık durumunuzu herhangi bir gıda almadan da azaltabilirsiniz.

» Ana öğünlerden 2 -3 saat sonrasında yapacağınız ara öğünler, çok acıkmanızı ve bir sonraki ana öğünde fazla yemenizi engelleyecektir.

» Ara öğünlerde tüketeceğiniz 1 avuç kadar sert kabuklu yemiş (fındık, ceviz, badem) içerdiği yüksek liften dolayı sizi uzun süre tok tutacaktır.

» Atıştırma ihtiyacı hissettiğinizde içecek bir şeyler deneyin. Süt, ayran gibi içecekler açlığınızı ve iştahınızı bastırıp sizi fazla kaloriden kurtarır, uzun süreli tokluk sağlar.

» Yemeklerden hemen sonra dişlerinizi fırçalayın ve gargara yapın. Temiz ve ferah bir ağıza sahip olduğunuzda bir şeyler yiyerek bunu bozmak istemeyeceksiniz.

» Stresten uzak durun. Stres açlığın ve yeme ataklarının en büyük tetikleyicisidir. Böyle durumlarda açık havada yürüyüş yapmayı deneyin. Egzersiz yapmak hem kilo vermenize yardımcı olacak, hem de stresini azaltacaktır.


Çağrı Merkezi: 444 42 30  Dahili:5610 (Beslenme & Diyet Ünitesi)


  Yapılan Uygulamalar

Uzmanlarımıza Sorun    
Akademi Meram Hastanesi
Online

Sağlık

Kozmetoloji
 
Doğum

Prostat

İleti Onayı