TIBBİ BÖLÜMLERİMİZ

 

CİLDİYE   

     
      Acil Servis
      Anestezi ve Reanimasyon
      Beslenme ve Diyetetik
      Check-Up
      Cildiye
      Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları
      Dahiliye
      Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon
      Genel Cerrahi
      Göz Hastalıkları
      Kadın Hastalıkları ve Doğum
      Kulak Burun Boğaz Hastalıkları
      Laboratuvar
      Nöroloji
      Ortopedi ve Travmatoloji
      Radyoloji
      Kardiyoloji
      Üroloji
 

Botox

BOTOX

Ameliyatsız estetik uygulamalarında en çok kullanılan yöntem Botox'tur. Botoks Clostridium Botulinum denen bakterilerden elde edilen bir toksindir. Bu bakteriler uzun yıllardır tıpta farklı dallarda kullanılmaktadır. Toksin eğer bir kasın içine verilirse o kası geçici olarak zafiyete uğratmaktadır. Yani kaslar geçici olarak eski gücünde kasılamamaktadır. Bundan yararlanarak da özellikle cilt kırışıklıklarında kullanım alanı bulmuştur. 

Botoks  uygulanırken local anestezik bir krem kullanılır ve ürün direk kırışık bölgelere uygulanır. İşlem kısa sürer. Yaklaşık 4 ile 6 ay etkisi sürer ve bu süreç içerisinde mimikler ve kaslar eskisi kadar aktif kullanılamayacağı için cilt daha ışıltılı görünmektedir. Yüzün üst bölgesinde yani kaş arasındaki dikine çizgiler, alındaki yatay çizgiler ve kazayağı kırışıklıklarında botoks  yaygın olarak kullanılmaktadır. Botoks etkisini uygulandıktan 3 gün sonra göstermektedir. 6 ayda bir duzenli botoks uygulanan kişide bazı mimiklerin eskisi kadar yoğun kullanılmaması nedeniyle botoks etkisi ortadan kaybolmuş olsa bile kırışıklıklarda gözle görülür bir azalma olduğu gözlemlenmiştir.

Çok özel kas ve sinir hastalıkları olan kişilere botoks uygulaması genelde önerilmez. Botoks uygulaması bir hekim tarafından gerçekleştirilmelidir. Uygulanacak bölgenin anatomisini, kas yapısını ve deri yapısını daha doğru ve iyi bilmelerinden dolayı işlemin bir dermatolog ya da plastik cerrah tarafından gerçekleştirilmesi daha uygun olacaktır.

Botoksun bir diğer kullanım alanı ise aşırı terleme tedavisidir. Bazı insanlarda özellikle koltukaltında oluşan terlemelerde veya el içerisinde ve ayak tabanında oluşan terlemelerde botoks ile tedavi edilebilir.Top of Form 1 Yaklaşık 4-6 ay terleme olmayan dönem yaşanır.


  Yapılan Uygulamalar

Uzmanlarımıza Sorun    
Akademi Meram Hastanesi
Online

Sağlık

Kozmetoloji
 
Doğum

Prostat

İleti Onayı