TIBBİ BÖLÜMLERİMİZ

 

CİLDİYE   

     
      Acil Servis
      Anestezi ve Reanimasyon
      Beslenme ve Diyetetik
      Check-Up
      Cildiye
      Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları
      Dahiliye
      Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon
      Genel Cerrahi
      Göz Hastalıkları
      Kadın Hastalıkları ve Doğum
      Kulak Burun Boğaz Hastalıkları
      Laboratuvar
      Nöroloji
      Ortopedi ve Travmatoloji
      Radyoloji
      Kardiyoloji
      Üroloji
 

Mezoterapi

SAÇ VE YÜZ MEZOTERAPİSİ

 Saçlı deriye küçük iğnelerle mezoterapi ilaçlarının (vitamin, minoxil,dolaşım artırıcı v.s. ) verilmesi esasına dayanır. Amaç o bölgedeki dolaşımı düzenleyip kan akımını arttırmak, gerekli vitamin ve minerallerin direk olarak cilde verilmesidir. 6-8 seans, haftada bir olmak koşuluyla uygulanır. Saç mezoterapisi hem erkek hem kadınlardaki saç dökülmesinin durdurulması, saçların daha sağlıklı olması için uygulanabilen bir metodtur. Saçlar genel kan dolaşımdan, sadece saç kökü yolu ile beslenebilir. Bu nedenle saça dışardan uygulanan kozmetik ve besleyicilerin etkisi sınırlıdır. Saç mezoterapisinde uygulama direk saç köküne iğne yolu ile yapılır. 

Yüz mezoterapisi cilde mükemmel bir tazelik ve parlaklık verir. Cildin kollajen ve elastin sentezi aktive olur, gerilir ve toparlar. Uygulanan  ilaçlar sayesinde parlaklık ve canlılık sağlanır. Cilt üstünde sürülen kozmetikler cilt bariyerini geçerek derin tabakalara nüfuz edemez, tam tersine mezoterapi yönteminde ise ilaçlar istenilen hedef dokuya ulaşır.Vitaminler, anti-aging ürünler ve büyüme faktörleri  gibi ilaçlar kullanılabilir.

 Yüz mezoterapisi alın, göz çevresi, dudak kenarları, yanaklar, boyun, dekolte ve el bölgesine uygulanır, seanslar ortalama 15-30 dakika sürer ve iğneler son derece ince uçlu olduklarından ağrı, acı hissi minimaldir, seans sayısı ise yaş grubuna göre değişmekle birlikte ortalama 4-6 seanstır. Yaş sınırı söz konusu değil, özellikle çok sigara, alkol içen kişiler, güneş ve solaryuma çok maruz kalan kişiler, yoğun iş ve stres nedeni ile cildini çok iyi bakamayan tüm kadın ve erkeklerde kolaylıkla uygulanabilir. Çizgilerin oluşmasını engeller, hatta varsa ve özellikle yeni geliştiyse onları yok olmasını sağlar.


  Yapılan Uygulamalar

Uzmanlarımıza Sorun    
Akademi Meram Hastanesi
Online

Sağlık

Kozmetoloji
 
Doğum

Prostat

İleti Onayı